اخبار و رویدادها - كاسه سيمين جشنواره ملي آش ايراني به خراسان رضوي رسيد
كاسه سيمين جشنواره ملي آش ايراني به خراسان رضوي رسيد

 

جایزه نفر نخست سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به منیره حیدری از استان خراستان رضوی رسیدتا اينبار كاسه سيمين مليله را خراساني ها به خانه ببرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، شامگاه روز جمعه، 26 مردادماه، آئين اختتاميه سسزدهمين جشنواره ملي آش ايراني در سينما روباز گاوازنگ برگزار شد و با انتخاب هیات داوران جایزه نفر نخست سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به منیره حیدری از استان خراستان رضوی رسید.

جایزه نفر دوم نيز به رباب محمدی از زنجان و نفر سوم به طور مشترک به بتول تقی زاده كاخكي از خراسان جنوبی و فریبا صمصامی از زنجان اختصاص يافت.

جايزه منتخبان این بخش کاسه سیمین ملیله زنجان بودكه به تازگي زنجان بعنوان شهر ملي مليله انتخاب شده است.

همچنين در اين جشنواره از غرفه هاي برتر صنايع دستي تجليل شد و  کاظم نوری با ملیله زنجان، حمید فرجی با احجام چوبی البرز و نجمه سالاری با پته دوزی کرمان به عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.

در بخش غرفه خلاق، جایزه این جشنواره به محمد جواد عطاپور چاقو ساز نی ریزی از استان فارس رسيد و عبدالرسول محمد با صنایع چوبی کرمانشاه جايزه غرفه اخلاق را به خود اختصاص داد.

سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش ایرانی از 22 تا 26 مرداد در مجموعه تفریحی گاوازنگ زنجان برگزار شد و شامگاه جمعه با حضور استاندار زنجان به کار خود پایان داد.

تاریخ انتشار: 1397/05/27 - 16:9

پوستر
عکس های جشنواره

زنجان - ایران
مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ
22-26 مرداد ماه 1397
info [at] Ash-Irani.ir
دبیرخانه جشنواره: زنجان – خیابان زينبيه – ساختمان عمارت دارايي(موزه صنايع دستي)
024-33322001