اخبار و رویدادها - سال آينده؛ سال تورهاي ورودي خارجي به جشنواره ملي آش ايراني
سال آينده؛ سال تورهاي ورودي خارجي به جشنواره ملي آش ايراني

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، گفت: توسعه ورود تورهای خارجي به مقصد جشنواره ملی آش ایرانی از برنامه های ما برای سنوات آینده است که بلافصله پس از پایین جشنواره دوازدهم، برنامه ریزی برای این منظور را آغاز می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی در حاشیه افتتاح اولين مركز شتابدهي ديجيتال فرهنگي كشور، در خصوص برنامه هاي آتي دوازدهمين جشنواره ملي آش ايراني  با بیان مطلب فوق گفت: هدف ما در این جشنواره تنها افزایش بازدیدکنندگان نیست و به دنبال افزایش تورهای گردشگری ورودی هستیم. اگر ما بخواهيم برگزاري جشنواره از اقتصادي ثمر بخش شود بايد به دنبال تورهاي وردي به ويژه تورهاي خارجي كار كنيم.

وي افزود:  این مهم برای اولین بار، با ورود قطار گردشگری به مقصد جشنواره رخ داد که در نوع خود اتفاق خوب و مهمی است.

رحمتي با اشاره به تقاضای بالای استانها برای حضور در این جشنواره، ادامه داد: امسال تقاضا برای حضور در جشنواره بسیار خوب بود و ما به دلیل محدودیت هایی که داشتیم مجبور شدیم تعدادی از آنها را رد کنیم، از سویی حضور بالاترین مقام حوزه گردشگری در آیین افتتاح خود نشان میدهد که این جشنواره جای خودش را به خوبی پیدا کرده است. دو رقمی شدن عدد عمر یک جشنواره، بر اساس استانداردهای بین المللی نشان از قوت و قدرت این جشنواره دارد.

مديركل ميراث فرهنگي زنجان ادامه داد: تا جشنواره ای از نظر اقتصادی قوی نباشد نمی تواند چنین جایگاهی پیدا کند و همین مسئله نشان می دهد که جشنواره آش یک جشنواره اقتصادی خوب است و ما به دنبال آن هستیم که از ایده های خوب مربوط به جشنواره در کل طول سال استفاده کنیم.

تاریخ انتشار: 1396/06/11 - 19:23

پوستر
عکس های جشنواره

زنجان - ایران
مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ
22-26 مرداد ماه 1397
info [at] Ash-Irani.ir
دبیرخانه جشنواره: زنجان – خیابان زينبيه – ساختمان عمارت دارايي(موزه صنايع دستي)
024-33322001