اخبار و رویدادها - عرصه گردشگری، راهی برای ایجاد رونق اقتصادی و نشاط اجتماعی
عرصه گردشگری، راهی برای ایجاد رونق اقتصادی و نشاط اجتماعی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: حضور مردم، شوراها و شهرداران در عرصه گردشگری، نقش مهمی در کنار سازمان میراث فرهنگی کشور، برای شکوفایی شهرها و رونق اقتصادی آنها ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، دکتر علی اصغر مونسان، در آیین افتتاح دوازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با اشاره به عزم جدی دولت دوازدهم برای ایجاد رونق اقتصادی، حل مشکلات معیشت مردم، تولید و اشتغال، گفت: ما نیز در سازمان میراث فرهنگی کشور، با یک رویکرد تحول گرا به دنبال آن هستیم تا با استفاده از تمدن کهن و توانمندی های موجود در حوزه صنایع دستی و گردشگری در این راه قدم برداریم. 

معاون رئیس جمهور، عنوان کرد: عرصه گردشگری می تواند برای ایجاد رشد اقتصادی و درآمد زایی نقش مهمی داشته باشد، آثار گرانبهای تاریخی و فرهنگی موهبت هایی هستند که به رایگان در اختیار ما قرار گرفت است که باید به خوبی از آنها بهره مند شویم و این مهم، با کمک مردم و بخش های غیردولتی امکان پذیر است.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره ملی آش ایرانی، علاوه بر جذب گردشگر پیامدهای دیگری نیز دارد و آن ایجاد شور و نشاط اجتماعی است، با محقق شدن رونق اقتصادی و نشاط اجتماعی می توان از بروز معضلات زبادی در جامعه جلوگیری کرد. از این رو، همه باید به هم کمک کنیم تا بخش گردشگری رونق بگیرد.

تاریخ انتشار: 1396/06/09 - 20:13

پوستر
عکس های جشنواره

زنجان - ایران
مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ
22-26 مرداد ماه 1397
info [at] Ash-Irani.ir
دبیرخانه جشنواره: زنجان – خیابان زينبيه – ساختمان عمارت دارايي(موزه صنايع دستي)
024-33322001