اخبار و رویدادها - جشنواره ملی آش ایرانی، فرصتی برای گردهمایی اقوام ایرانی
جشنواره ملی آش ایرانی، فرصتی برای گردهمایی اقوام ایرانی

استاندار زنجان گفت: حضور مردان و زنان از 31 استان در این جشنواره، نشان از روحیه صمیمی و وفاق ملی اقوام ایرانی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، اسدالله درویش امیری  در آیین افتتاح دوازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی، با اشاره به این مطلب، گفت: امروز رخدادهای فرهنگی و اجتماعی بیشترین نقش را در هویت مناطق و توسعه آنها دارد. جشنواره هایی همچون جشنواره ملی آش ایرانی نیز، با گرد هم آوردن اقوام مختلف ایران، این فرصت را فراهم می آورد که آنها در کنار یکدیگر هنرهای خویش را به نشان دهند و رسوم فرهنگی، قابلیت ها، توانمندی ها و سنت های خود را به نمایش بگذارند .

وی در ادامه گفت: زنجان، میزبان مهربان، شهر مشارکت اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و دینی است و مردم زنجان از هر فرصتی برای برپایی اجتماعات بزرگ، شاد و تاثیرگذار استفاده می کنند. زنجان در این هفته میزبان گردشگران زیادی خواهد بود که برای بازدید از جشنواره به استان می آیند. برگزاری جشنواره هایی از این دست اکنون از شاخصه های فرهنگی استان زنجان است.

استاندار زنجان با تشکر از مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، افزود: امروز ما می توانیم جشنواره هایی با متنوع زیاد، برگزار کنیم که هر کدام می تواند باعث آشنایی مردم به خصوص نسل جوان با آداب و رسوم باشد.

تاریخ انتشار: 1396/06/09 - 20:11

پوستر
عکس های جشنواره

زنجان - ایران
مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ
22-26 مرداد ماه 1397
info [at] Ash-Irani.ir
دبیرخانه جشنواره: زنجان – خیابان زينبيه – ساختمان عمارت دارايي(موزه صنايع دستي)
024-33322001