اخبار و رویدادها - جشنواره آش قديمي ترين جشنواره غذاي كشور
جشنواره آش قديمي ترين جشنواره غذاي كشور

جشنواره آش قديمي ترين جشنواره غذاي كشور

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این مراسم گفت: جشنواره ملی آش ایرانی با ورود به دهه دوم زندگی خود، به قدیمی‌ترین جشنواره در حوزه غذا تبدیل شده است که این موضوع مایه افتخار مردم زنجان است.

یحیی رحمتی ادامه داد: در این جشنواره ۳۱ استان در بخش آش و صنایع‌ دستی شرکت کرده‌اند و هشت گروه عشایری نیز با برپایی سیاه‌چادر به اجرای برنامه‌های مختلف خواهند پرداخت.

وی با بیان این‌که تورهای مختلفی از تهران و استان‌های همجوار برای این رویداد به زنجان آمده‌اند، افزود: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های مختلف بتوانیم محیطی شاد و مفرح برای مهمانان فراهم کنیم.

شهردار زنجان نیز در این مراسم با تاکید بر این‌که با برگزاری جشنواره آش، جو شادی و نشاط در استان ایجاد می‌شود، اظهار کرد: در بازدیدهای مختلفی که انجام شد، شاهد بودیم برخی با پیمودن بیش از ۲۴ ساعت سفر به این جشنواره آمده‌اند.

حبیب‌الله ملایی‌یگانه اضافه کرد: در نظر گرفتن شعار "یک جشنواره خوشمزه" نشان می‌دهد که در جشنواره امسال کیفیت کار مدنظر قرار گرفته است.

شهردار زنجان هم به شعار این جشنواره با عنوان یک جشنواره خوشمزه اشاره کرد و گفت: امیدواریم زنجان میزبان مهربانی برای همه میهمانان باشد.

وي با بیان اینکه شهرداری زنجان با برنامه های متنوع می تواند میزبانی مهربانی برای مسافران باشد، خاطرنشان کرد: شهرداری زنجان در کنار این جشنواره برنامه های متنوعی برای پویایی و نشاط شهر پیش بینی کرده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه حضور میهمانانی که برای شرکت در این جشنواره ساعت ها در مسیر زنجان بوده اند، قابل تقدیر است، گفت: ما خواهان این هستیم که در طی برگزاری این جشنواره تمامی هموطنان اوقاتی خوش در زنجان داشته باشند.

منبع: معاون صنایع دستی
تاریخ انتشار: 1395/06/09 - 13:45

پوستر
عکس های جشنواره

زنجان - ایران
مجموعه فرهنگي تفريحي و توريستي گاوازنگ
22-26 مرداد ماه 1397
info [at] Ash-Irani.ir
دبیرخانه جشنواره: زنجان – خیابان زينبيه – ساختمان عمارت دارايي(موزه صنايع دستي)
024-33322001